Preses relīze

Ja nespēj ievērot limitus spēlējot azartspēles, meklē palīdzību

Novembrī Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) atklāja digitālo kampaņu “Droša Spēle”, lai izglītotu sabiedrību par azartspēļu atbildīgu spēlēšanu un sekām, kādas var radīt azartspēļu pārmērīga lietošana. Līdztekus tika veikta arī aptauja sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Norstat”, kas liecina, ka daudzi azartspēļu spēlētāji cenšas spēlēt atbildīgi, nosakot sev laika un naudas limitus. Lai veiksmīgāk ievērotu drošas spēles pamatprincipus, “Droša spēle” mājaslapā ir pieejams atbildīgas spēles buklets. Taču, kā norāda asociācijas vadītājs Arnis Vērzemnieks, ja drošas spēles principus neizdodas ievērot, nepieciešams meklēt profesionālu palīdzību.

 

 

Kampaņas veidotāji uzsver, ka tieši izolācija un problēmas noklusēšana ievelk cilvēku atkarībā visātrāk, tāpēc nedrīkst kautrēties lūgt palīdzību un nekavēties arī kādam steigties palīgā. Tāpat ir pieejama arī kabatas izmēra pamācība, kuru vienmēr varēs paņemt līdzi, lai tā atgādinātu par samērības  ievērošanu gan sev, gan citiem.

 

Daudzi azartspēļu spēlētāji aizvien vairāk apzinās, ka jāspēlē atbildīgi, jo, piemēram, 71% spēlētāju bieži vai reizēm sev nosaka laika limitu spēlei, kamēr 65% respondentu sev vienmēr nosaka naudas limitu pirms azartspēļu spēlēšanas. Tomēr spēles gaitā tikai 36% atzīst, ka nekad nav pārkāpuši sev noteiktos naudas vai laika limitus.

 

“Jaunākā aptauja liecina – 32% respondentu godīgi atzīst, ka ir grūti pārtraukt spēlēšanu, kas uzsākta. Tātad viņi jau ir nonākuši vietā, kur azartspēles jau sāk kontrolēt viņus, nevis viņi kontrolē azartspēles. Tad šis no brīvā laika pavadīšanas veida var kļūt par hroniska stresa, trauksmes un nepatīkamu sajūtu avotu. Galvenais, kas nepieciešams šiem cilvēkiem ir palīdzība un atbalsts, jo reizēm ir tik viegli aizrauties, rodas azarts, tāpēc nedrīkst kautrēties lūgt gan psihoterapeitu, gan psihologu palīdzību, gan vērsties atbalsta grupās un citviet,“ stāsta LSBA prezidents Arnis Vērzemnieks.

 

“Bieži vien cilvēki sākumā neapzinās spēlēšanas problēmu, tādēļ mēs aicinam ikvienu izpildīt testu, kas atrodams mājas lapā, lai iegūtu padomus atbildīgas spēles ievērošanai. Kā arī atrast informāciju par vietām, kur meklēt palīdzību, lai pilnībā pārtrauktu spēlēšanu, ja ir radušās bažas, ka tā var kļūt par problēmu,” papildina Vērzemnieks.

 

Kampaņas “Droša Spēle” mājas lapā http://drosaspele.lv/  iespējams izlasīt arī ieteikumus, kas veidoti sadarbībā ar RSU Psiholoģijas laboratorijas vadošajām pētniecēm Dr. psych. Jeļenu Koļesņikovu un Dr. psych. Jeļenu Ļubenko. Apkopotā informācija būs noderīga, lai pasargātu ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus.

 

Kampaņas veidotāji uzsver, ka azartspēļu spēlēšana ir izklaide nevis naudas pelnīšanas veids. Gadījumos, kad spēlēšana rada problēmas tieši izolācija un noklusēšana ievelk cilvēku atkarībā visātrāk. Nedrīkst kautrēties lūgt palīdzību un nekavēties steigties palīgā, ja kāds vērsies ar problēmu pie jums. “Droša spēle” mājaslapā pieejama kabatas izmēra pamācība, kuru vienmēr iespējams paņemt līdzi, lai tā atgādinātu par samērības  ievērošanu gan sev, gan citiem.

 

Par “Droša Spēle”

“Droša Spēle” ir Latvijas Spēļu biznesa asociācijas iniciatīva, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību par atbildīgu azartspēļu lietošanu un sekām, kad azartspēles tiek lietotas pārmērīgi un tas sāk radīt draudus veselībai.

 

Par Latvijas Spēļu biznesa asociāciju

Latvijas  Spēļu biznesa asociācija ir profesionāla organizācija, kuras mērķis un darbības joma ir apvienot azartspēļu organizētājus Latvijā, lai formulētu un virzītu vienotu viedokli par nozares attīstībai svarīgiem jautājumiem. Asociācijas biedru sastāvā ir lielākie spēļu biznesa uzņēmumi Latvijā.