Preses relīze

Aptauja: Tikai 25 % iedzīvotāju ir apmierināti ar izklaides iespējām pašvadībā  

Ar izklaides iespēju piedāvājumu savā pašvaldībā ir apmierināts mazākums (25 %) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, noskaidrots Latvijas Spēļu biznesa asociācijas rīkotās kampaņas “Maldi par Valdi” ietvaros veiktajā pētījumā sadarbībā ar kompāniju “Norstat”.

Aicinot iedzīvotājus novērtēt apmierinātību ar izklaides iespēju piedāvājumu savā pašvaldībā, aptuveni puse (48 %) cilvēku norāda, ka ir daļēji apmierināti. Savukārt otra izplatītākā atbilde liecina, ka vismaz katrs ceturtais (28 %) respondents ar izklaides piedāvājumu savā pašvaldībā nav apmierināts.

“Sabiedrība gandrīz visos reģionos izklaides iespēju piedāvājumu vērtē līdzīgi. Proti, vairākums iedzīvotāju norāda uz aktivitāšu klāsta trūkumu. Viens no iemesliem saistīts ar pandēmiju, kas  būtiski ietekmēja tūrisma un viesmīlības, kultūras un izklaides vietu skaitu. Tas attiecas arī uz azartspēlēm, jo pērn spēļu zāles apmeklētājiem fiziski bija slēgtas 237 no gada 365 dienām,” skaidro Latvijas Spēļu biznesa asociācijas prezidents Arnis Vērzemnieks.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem ar izklaides iespēju piedāvājumu savā pašvaldībā vismazāk ir apmierināti Latgalē, ko atzīst katrs piektais (21 %) iedzīvotājs. Nākamās ar 22 % respondentu seko Latgale un Pierīga. Katrs ceturtais (25 %) aptaujātais ir apmierināts ar izklaides iespējām Vidzemē, nedaudz vairāk – 26 % ir apmierināto rīdzinieku, bet visapmierinātākie ar izkalaides piedāvājumu savā pašvaldībā ir trešdaļa (33 %) kurzemnieku.

“Azartspēļu nozare ir neatņemama mūsdienu atpūtas un izklaides industrijas sastāvdaļa, taču no vietvaru puses netiek slēpts, ka tās nav ieinteresētas nodrošināt spēļu zāles savā teritorijā saistībā ar azartspēļu nodokļa izmaiņām. Pašvaldības no azartspēļu nodokļa saņem vien 5 % iepriekšējo 25 % vietā, kas nodrošināja lielākus līdzekļus un iespēju pašvaldībām dažādot izklaižu piedāvājumu. Tādēļ ir uzsākama diskusija par  finansējumu, kas nepieciešams pašvaldībām atkarību prevencijai, ” akcentē A. Vērzemnieks.

Aptauja arīdzan liecina, ka vairākums (78 %) iedzīvotāju azartspēles uztver par izklaides veidu vai hobiju. Vien 17 % respondentu tās saista ar naudas pelnīšanas avotu. Iedzīvotāju attieksme mainās, jo, piemēram, aptaujā, kas veikta 2019. gadā, gandrīz puse (48 %) respondentu atzina, ka ir spēlējuši azartspēles, lai nopelnītu naudu.

Skatoties uz demogrāfiskiem datiem, vien katrs piektais iedzīvotājs vecuma posmā no 18 līdz 49 gadiem ir apmierināts ar izklaides iespēju piedāvājumu savā pāsvaldībā. Vecumā no 50 līdz 74 gadiem cilvēku apmierināti palielinās, par ko liecina nepilna trešdaļa respondentu.

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas informatīvās kampaņas “Maldi par Valdi” ietvaros iecerēts sabiedrībā veicināt izpratni par atbildīgu spēli, atkarības pazīmēm, kā arī darīt zināmas atbalsta iespējas atkarības rašanās gadījumā. Kampaņas mērķis ir kliedēt maldus un sniegt objektīvu informāciju par nozari, azartspēlēm un to atkarību.

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas informatīvās kampaņas “Maldi par Valdi” ietvaros pētījums sadarbībā ar kompāniju “Norstat” realizēts šī gada aprīlī, intervējot 1009 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.