Preses relīze

Ar kampaņu “Apstājies, pirms aizraujies!” uzsāk iedzīvotāju izglītošanu par atbildīgu azartspēļu spēlēšanu

13. novembrī Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) digitālajā platformā drosaspele.lv izglītos sabiedrību par atbildīgu azartspēļu spēlēšanu un sekām, kas rodas pārmērīgi spēlējot azartspēles.

 

“Aptauja, ko veicām sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Norstat”, liecina, ka bieži vien sabiedrībā valdošie priekšstati par azartspēļu spēlētāju neatbilst patiesībai, jo lielākā daļa cenšas spēlēt atbildīgi. Kopumā 68% aptaujāto norādījuši, ka azartspēles spēlē reti vai nekad. Kopumā no tiem respondentiem, kuri spēlē azartspēles, 65% atzina, ka pirms azartspēļu spēlēšanas vienmēr sev nosaka naudas limitu. Vēl lielāks skaits aptaujāto (71%) vienmēr vai reizēm sev nosaka laika limitu,“ stāsta LSBA prezidents Arnis Vērzemnieks.

 

“Azartspēles ir izklaide ar augstu atkarības risku, tādēļ vienmēr jāapzinās pārmērīgas aizrautības sekas. Aptaujas rezultāti liecina, ka pārsvarā iedzīvotāji spēlē atbildīgi, taču ir cilvēki, kuriem tas neizdodas. Tādēļ ir svarīgi pēc iespējas biežāk atgādināt par riskiem, kas saistīti ar azartspēļu spēlēšanu, un izglītot, kā šos riskus mazināt un novērst. LSBA viens no galvenajiem darbības virzieniem ir sabiedrības izglītošana par atbildīgas spēles pamatprinciem, tādēļ ar šo kampaņu aicinām vienmēr ievērot naudas un laika limitus, kā arī pilnībā pārtraukt azartspēļu spēlēšanu, ja tā rada problēmas un limitus neizdodas ievērot,” papildina A. Vērzemnieks.

 

Vidēji 39% aptaujāto limitus nepārkāpj nekad. 32% aptaujāto norāda, ka bieži vai dažreiz pārkāpj paša noteiktos naudas limitus, vēl 28% tos pārkāpj reti. Arī paša noteikto laika limitu bieži vai dažreiz pārsniedz 36%. Savukārt 33% aptaujāto drosmīgi atzinuši, ka reizēm izjūt grūtības pārtraukt spēlēšanu.

 

Kampaņas “Droša spēle” mājas lapā drosaspele.lv var ne tikai aizpildīt testu un noskaidrot, vai jūsu uzvedība norāda uz potenciālu atkarībai, bet arī izlasīt padomus par to, kā ievērot laika un naudas limitu, lai spēlēšana būtu izklaide un jauka laika pavadīšana un jūs valdītu pār azartspēlēm, nevis azartspēles pār jums. Apzinoties, ka lēmumu spēlēt reizēm pieņemam arī impulsīvi dienas vai vakara gaitā, drīzumā būs pieejama arī kabatas izmēra pamācība, kuru vienmēr varēs paņemt sev līdzi, lai tā atgādinātu par samērības ievērošanu.

 

Par kampaņu “Droša spēle”

“Droša spēle” ir Latvijas Spēļu biznesa asociācijas iniciatīva, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību par atbildīgu azartspēļu lietošanu un sekām, kad azartspēles tiek spēlētas pārmērīgi un tas sāk radīt draudus veselībai.

 

Par Latvijas Spēļu biznesa asociāciju

 

Latvijas Spēļu biznesa asociācija pārstāv spēļu biznesa nozarē strādājošo uzņēmumu intereses valsts un publiskajā sektorā, un tās mērķis ir veicināt Latvijas spēļu biznesa kopējo attīstību un atbildīgu azartspēļu patēriņu. Šobrīd LSBA sastāvā ir astoņi biedri, kas ir vadošie uzņēmumi Latvijas spēļu biznesā.