Preses relīze

Diskusija: Azartspēļu regulējums – šobrīd un nākotnē

21. jūnijā notiks Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) rīkota diskusija “Azartspēļu regulējums – šobrīd un nākotnē”. Finanšu ministrijas (FM) darba grupā, kas veltīta azartspēļu nozares pamatnostādņu ieviešanai, tapis likumprojekts, kas paredz virkni grozījumu, lai tādējādi veicinātu sabiedrības interešu aizstāvību un mazinātu ar azartspēlēm un izlozēm saistītos riskus, kā arī nodrošinātu legālu, sociāli atbildīgu un drošu azartspēļu un izložu organizēšanas vidi.

 

Publiskas diskusijas laikā dalībnieki savas kompetences ietvaros akcentēs būtiskākās normatīvo aktu prasības, kas nodrošina spēlētāju aizsardzību un sabiedrības interešu ievērošanu, kā arī skaidros plānotās izmaiņas un sasniedzamos mērķus. Diskusijā tiks pārrunāta valsts, pašvaldību, nozares un katras personas atbildība, kā arī tiks spriests par nepieciešamiem uzlabojumiem atkarību prevencijā, atbalsta sniegšanā un sadarbības veidošanā iesaistīto pušu vidū.

 

Diskusija “Azartspēļu regulējums – šobrīd un nākotnē” norisināsies trešdien, 21. jūnijā, no plkst. 14.30 līdz 16.00 un tajā piedalīsies:

  • Olga Bogdanova – Finanšu ministrijas Nodokļu administrēšanas un sabiedrības interešu politiku departamenta direktore
  • Signe Birne – Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece
  • Aivita Putniņa – LU Antropoloģijas studiju nodaļas vadītāja, asociētā profesore, vadošā pētniece
  • Arnis Vērzemnieks – LSBA prezidents

 

Diskusijā, kuru moderēs Sandijs Semjonovs, dalībnieki vērtēs spēkā esošo normatīvo regulējumu salīdzinājumā ar citām valstīm; spriedīs par iecerēto grozījumu mērķiem un piemērošanas izaicinājumiem, kā arī iepazīstinās ar tendencēm sabiedrības paradumu maiņā un attieksmē, iztirzājot biežāk izplatītos maldus, faktus un datus. Tāpat eksperti spriedīs par azartspēļu uzraudzības jautājumiem kā valstī, tā pašvaldībās un ieskicēs iespējamos azartspēļu nozares transformācijas scenārijus.

 

Diskusijas tiešraide būs pieejama portālā delfi.lv, kā arī “Facebook” “Youtube” profilos “Droša spēle”. Publisku diskusiju organizē LSBA, lai sniegtu objektīvu informāciju par situāciju Latvijā un ārvalstīs, kā arī iepazīstinātu ar speciālistu zināšanām un pieredzi konkrētā jomā.