Preses relīze
LSBA: Latvijā var piekļūt vairāk nekā trešdaļai bloķēto interneta azartspēļu vietņu
19.02.2018
Latvijā ir brīvi pieejami 35% nelicencēto interneta azartspēļu vietņu, savukārt no teorētiski bloķēto saišu apakšsadaļām piekļūt ir iespējams 43%, liecina Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) veiktais eksperiments. Asociācija aicina atbildīgās institūcijas rīkoties, lai novērstu šādu situāciju.
Asociācijas veiktais pētījums apliecina, ka mūsu valstī piekļuve nelicencētajām interaktīvajām azartspēlēm Latvijā nav līdz galam efektīva. Šāda situācija veicina ēnu ekonomiku, kā arī rada drošības apdraudējumu spēlētājiem.
“Nelicencēto interneta azartspēļu organizētāji Latvijā nodokļus nemaksā vispār, līdz ar to ievērojama naudas plūsma valsts budžetam iet secen. Lai gan pirms vairākiem gadiem ir veikti grozījumi likumdošanā, tas nav pietiekami efektīvi un nedarbojas tā, kā tas bija paredzēts, lai gan azartspēles uzraugošā institūcija ir veikusi lielu, apjomīgu darbu šīs jomas sakārtošanā. Šāda situācija nedrīkst turpināties,” pauž LSBA valdes priekšsēdētājs Ģirts Ludeks.
LSBA vadītājs arī uzsver, ka neaizsargāts šajā situācijā ir arī pats spēlētājs, jo Latvijā nelicencēto azartspēļu organizatorus un to vietnes neviena institūcija nekontrolē, kas nozīmē, ka neviens nevar garantēt nedz personas datu drošību, nedz iespēju netikt apkrāptam.
“Cilvēkam, kurš, spēlējot azartspēles Latvijā nelicencēto azartspēļu organizētāju spēļu vietnē, ir ticis apkrāpts, nav nekādu iespēju atgūt pazaudēto naudu, jo šo uzņēmumu naudas plūsmai ir ļoti grūti izsekot. Aicinu ikvienu spēlētgribētāju rūpīgi izvēlēties virtuālo azartspēļu vietnes un pirms tam noskaidrot, vai pakalpojuma nodrošinātājs ir licencēts Latvijā. Tas ir drošības garants, ka uzņēmums strādā saskaņā ar visiem mūsu valstī spēkā esošajiem normatīviem un to kontrolē atbildīgās institūcijas,” norāda Ģirts Ludeks.
Par LSBA eksperimentu:
Lai pievērstu uzmanību tam, ka Latvijā piekļuve nelicencētajām interneta azartspēļu vietnēm pārāk pieejama, Latvijas Spēļu biznesa asociācija organizēja eksperimentu ar mērķi noskaidrot, vai 10 vadošie Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēji mūsu valstī ievēro normatīvo aktu prasības un pilnībā ir nobloķējuši piekļuvi nelicencētām interneta azartspēļu vietnēm. Eksperimenta uzdevums bija, pieslēdzoties operatora interneta savienojumiem, mēģināt piekļūt 20 dažādām Izložu un azartspēļu inspekcijas bloķētajām saitēm.