Preses relīze

LSBA: Vai azartspēļu zālēm ir vieta Rīgā?

Vai azartspēļu zālēm ir vieta Rīgā? Tas ir jautājums, par kuru diskutē gan politikā, gan sabiedrībā. Lai skaidrotu, cik tālu soli valsts un pašvaldības var spert ierobežojumu virzienā, kā arī sekas nepārdomātu lēmumu gadījumā, 16. martā notiks Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) rīkota diskusija “Vai azartspēļu zālēm ir vieta Rīgā?”.

Publiskas diskusijas laikā dalībnieki savas kompetences ietvaros atklās aspektus un sniegs viedokli par azartspēļu atkarību, nelegālo biznesa tirgu, organizētās noziedzības rašanās risku pilsētvidē gadījumā, ja azartspēļu nozare tiktu likvidēta. Vienlaikus diskusijā iepazīstinās ar juridisku vērtējumu par vietvaru tiesībām un Rīgas teritorijas plānojuma saskaņošanas un piemērošanas procesu.

Diskusija “Vai azartspēļu zālēm ir vieta Rīgā?” norisināsies ceturtdien, 16. martā, no plkst. 16.00 līdz 17.00 un tajā piedalīsies:

  • Lauris Liepa – advokātu biroja “Cobalt” vadošais partneris
  • Santa Laimiņa – biedrības “Skalbes” valdes locekle
  • Arnis Vērzemnieks – LSBA prezidents

Diskusijā, kuru moderēs Kristaps Pētersons, dalībnieki vērtēs aktuālo situāciju, normatīvo regulējumu un ieceres attiecībā uz azartspēļu zāļu regulējumu pašvaldībās. Tāpat tiks apspriests, kā pārāk stingri “zemes” azartspēļu ierobežojumi vai aizliegums var ietekmēt atkarības risku, valsts un pašvaldību budžetus, ēnu ekonomiku un noziedzības līmeni valstī.

Diskusijas tiešraide būs pieejama portālā delfi.lv, kā arī “Facebook” un “YouTube” profilos “Droša spēle”. Publisku diskusiju organizē LSBA, lai sniegtu objektīvu informāciju par situāciju Latvijā un ārvalstīs, kā arī iepazīstinātu ar speciālistu zināšanām un pieredzi konkrētā jomā.