Preses relīze

Prezentēs pētījumu un diskutēs par azartspēļu nozari Latvijā

Otrdien, 14. jūnijā, pulksten 11.00 Rīgā, pasākumu centrā “Fantadroms”, Gustava Zemgala gatvē 74a, norisināsies Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) trešā publiskā diskusija sarunu ciklā – šoreiz pievēršoties maldiem par azartspēlēm.

Eksperti analizēs Latvijā izplatītos pieņēmumus, skaidrojot problemātisku paradumu attīstības cēloņus, kā arī informējot par efektīvu prevenciju un atbalsta iespējām.

Pasākuma ietvaros LSBA prezentēs sabiedriskās domas pētījumu par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret azartspēļu nozari, kā arī  informatīvo kampaņu “Maldi par Valdi”, kuras mērķis ir palīdzēt sabiedrībai veidot izpratni par atbildīgu spēli, atkarības pazīmēm un kliedēt maldus par nozari.

Klātienes diskusijā piedalīsies:

  • Arnis Vērzemnieks, Latvijas Spēļu biznesa asociācijas prezidents
  • Artūrs Pokšāns, sociālantropologs
  • Artūrs Bērziņš, psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ģintermuiža” vadītājs un valdes loceklis
  • Raivo Vilcāns, biedrības “Skalbes” valdes priekšsēdētājs un direktors

Pasākumu vadīs žurnālists Sandijs Semjonovs.

Pasākuma norisi būs iespēja vērot sociālo mediju platformās “Facebook” un Youtube:

https://www.facebook.com/drosaspele

https://www.youtube.com/channel/UCBcqbQ36igmu4647KwFaSDQ

Lūgums informēt par dalību pasākumā klātienē līdz pirmdienas, 13. jūnija plkst. 18:00, rakstot uz jgavars@golin.com vai zvanot uz tālruni 26046701.

Par informatīvo kampaņu “Maldi par Valdi”:

Lai vieglāk un saprotamāk runātu ar iedzīvotājiem par azartspēļu nozari un uzlabotu cilvēku zināšanas par azartspēlēm, LSBA kampaņas ietvaros ir radījusi Valdi – tēlu, kurš saskaņā ar Veselības ministrijas datiem atspoguļo tipisko Latvijas azartspēļu spēlētāja profilu. Valdis kliedē stereotipus par šo izklaides veidu un ikvienam sniedz iespēju uzzināt, kā atpazīt atkarību rašanās pazīmes, kā rīkoties, ja ir pārkāpta robeža, kāda ir ieteicamā tuvinieku rīcība.

Ar kampaņas ietvaros izstrādātajiem ieteikumiem var iepazīties vietnē: https://www.drosaspele.lv/