Preses relīze

Skalbes: Ja pamani azartspēļu atkarības risku, zvani!

Lai palīdzētu cilvēkiem, kuri saskārušies ar azartspēļu atkarību, kā arī viņu tuviniekiem un citiem līdzcilvēkiem, biedrība “Skalbes” sākusi vides reklāmu kampaņu reģionu pilsētās un Rīgā, lai informētu par konsultatīvā tālruņa 29 323 202 pieejamību.

 

Konsultatīvais tālrunis azartspēļu atkarīgajiem un viņu līdzcilvēkiem darbojas katru dienu no plkst. 12.00 līdz 20.00. Īpaši sagatavoti speciālisti palīdz zvanītājiem atpazīt atkarības pazīmes, uzzināt, kādi ir pirmie soļi, lai uzsāktu cīņu ar atkarību, noskaidrot pieejamos instrumentus Latvijā cīņai ar azartspēļu atkarību un informē par Pašatteikušos personu reģistru.

 

“Tālruņa darbība ir svarīgs atbalsta mehānisms, ko pierāda zvanu esamība un plašais problēmu loks par ko runā zvanītāji. Zvanītāji vēlas saņemt ne tikai emocionālo atbalstu, bet arī saprast konkrētus soļus. Ar šo kampaņu vēlamies sasniegtu iespējami vairāk cilvēku, kuriem ir nepieciešams psiholoģisks un informatīvs atbalsts,” norāda atbalsta tālruņa azartspēļu atkarīgajiem un viņu tuviniekiem koordinatore Santa Laimiņa

 

Laika posmā no 2021. gada novembra līdz 2022. gada septembrim biedrībā “Skalbes” saņemtais zvanu skaits sasniedza 343 gadījumus, kas ir palielinājums par aptuveni 100% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu iepriekš, kad saņemto zvanu skaits nepārsniedza 171, liecina biedrības “Skalbes” apkopotā statistika.

 

Saskaņā ar biedrības “Skalbes” datiem pirmāri konsultatīvais atbalsts sniegts atkarīgajiem. 70% zvanu saņemti no cilvēkiem ar iespējamu patoloģisku tieksmi uz azartspēlēm, savukārt 30% īpatsvaru veido gadījumi, kad pēc atbalsta vērsušās personas, kuras uzskata, ka viņu līdzcilvēkiem ir kaitīgi azartspēļu spēlēšanas paradumi.

 

Fona informācija

 

Biedrības “Skalbes” konsultatīvais tālrunis azartspēļu atkarīgajiem un viņu līdzcilvēkiem darbojas jau no no 2018. gada un ar Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) biedru atbalstu nodrošina palīdzību tiem cilvēkiem, kuri saskaras ar azartspēļu atkarību, viņu tuviniekiem un citiem līdzcilvēkiem.

 

LSBA biedri ir SIA Admirāļu klubs, SIA Alfor, Joker LTD, SIA Klondaika, SIA Olympic Casino Latvia.