Preses relīze

Uzsākot sociālu kampaņu “Droša spēle”, aicina noteikt savu azarta līmeni

 

Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) sāk kampaņu “Droša spēle”, lai izglītotu sabiedrību par atbildīgu azartspēļu lietošanu un brīdinātu par sekām, kad azartspēļu pārmērīga lietošana var radīt dažādus apdraudējumus.

SKDS un LSBA veiktās aptaujas rezultāti norāda, ka Latvijā azartspēles ir spēlējuši 30% iedzīvotāju. Visvairāk azartspēles internetā spēlē vīrieši vecumā no 25 līdz 34 gadiem, savukārt azartspēles ārpus interneta populārākas ir vīriešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

“Ar kampaņu “Droša spēle” vēlamies izglītot cilvēkus par atbildīgas spēles pamatnosacījumiem un vērst uzmanību uz to trauslo robežu, kad dalība azartspēlēs var kļūt par atkarību,” norāda LSBA padomnieks Arnis Vērzemnieks.

Arvien populārākas iedzīvotāju vidū kļūst spēles internetā, kur vismaz 40% no piedāvājuma ir nelegāls. Šādu piedāvājumu veido ārvalstu operatori, kas neievēro drošas spēles pamatprincipus, kā arī šiem uzņēmumiem nav licences, lai darbotos Latvijā, līdz ar to valsts par šo komercdarbību nesaņem arī nodokļus. Savukārt cilvēkiem, nonākot problēmsituācijās ar šo spēļu operatoriem, attiecīgi nav iespējams pilnvērtīgi aizstāvēt savas tiesības.

Kampaņas mājaslapā drosaspele.lv ikviens var noskaidrot savu spēlētāja tipu, izpildot azarta testu, savukārt lai iemācītos pareizi izprast atkarības risku un apzinātos bīstamo robežu, kampaņas mājaslapā iespējams arī iepazīties ar dažādiem ieteikumiem, kas veidoti sadarbībā ar RSU Psiholoģijas laboratoriju. Apkopotā informācija var būt noderīga, lai pasargātu ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus.

Latvijas Spēļu biznesa asociācija ir profesionāla organizācija, kuras mērķis ir apvienot azartspēļu organizētājus Latvijā, lai formulētu un popularizētu vienotu viedokli par nozares attīstībai svarīgiem jautājumiem.