Preses relīze

LSBA: Svarīgi, lai pašvaldību darbiniekiem ir pieejama informācija par atbalsta iespējām azartspēļu atkarīgajiem un viņu līdzcilvēkiem

 

 

Atkarību prevencija un ārstēšana ir valsts, pašvaldību un azartspēļu nozares kopīga interese, tāpēc Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldību savienību šodien, 19. decembrī organizēja tiešsaistes semināru pašvaldību sociālo dienestu un citiem darbiniekiem, lai palielinātu izpratni par azartspēļu atkarības veidošanos, kā arī pieejamiem atbalsta rīkiem.

 

Seminārā eksperti dalījās zināšanās un pieredzē par to, kā veidojas azartspēļu atkarība. Tika sniegti ieteikumi, kā atbilstoši rīkoties tuviniekiem, citiem līdzcilvēkiem un speciālistiem.

 

“Atbalsta iespējas ir, taču tās nav vienlīdz pieejamas visā Latvijā, trūkst arī informācijas. Tieši pašvaldību sociālo dienestu darbinieki ikdienā tiekas ar iedzīvotājiem, kas ir nonākuši grūtībās, un visātrāk spēj konstatēt, kad ir nepieciešams sniegt palīdzību, tāpēc ir ļoti svarīgi, ka viņiem ir visa nepieciešamā informācija,“ uzsver LSBA prezidents Arnis Vērzemnieks.

 

Seminārā uzstājās sertificēta psihiatre un narkoloģe Rita Kuzņecova, kura pastāstīja par azartspēļu atkarības veidošanos un ārstēšanu. Klīniskā psiholoģe Ļubova Drelinga pastāstīja par līdzatkarību jeb kā azartspēļu atkarība ietekmē apkārtējos cilvēkus. Atkarību speciālists Māris Ķirsons deva ieskatu, kā darbojas Minesotas programma, kurā var ārstēties arī azartspēļu atkarības gadījumā.

 

Organizācijas “Anonīmie spēlmaņi” pārstāvis pastāstīja, kā tiek sniegta palīdzība azartspēļu atkarīgajiem no viņu puses, bet Latvijas Spēļu biznesa asociācijas pārstāve Līga Batalauska informēja par nozares iniciatīvām, Pašatteikušos personu reģistru, kā arī plānotajiem grozījumiem normatīvajā regulējumā.

 

Seminārā piedalījās vairāk kā 90 pašvaldību un sociālo dienestu darbinieki no visas Latvijas.

 

Prezentācijas no semināra un saites, kur iegūt papildus informāciju par atbalsta iespējām:

Azartspēļu atkarība

Kas ir līdzatkarība?

Minesotas programma

Anonīmie spēlmaņi

Pieejamie atbalsta rīki un nozares iniciatīvas